Afirmace k porodu

Afirmace jsou krátké a posilující prohlášení, které záměrně opakujeme buď nahlas, nebo v myšlenkách, abychom něco ve svém životě pozitivně ovlivnili.

Afirmace jsou tedy krátké větičky, které pro sebe můžete vymyslet sami v pozitivním duchu a procítit je tak, aby dokázaly splnit svoji funkci i v období těhotenství a porodu. Každé vaše přání je vaše dokonalá afirmace.

Dbejte však pozor na negativní formulace – například “Nebojím se porodu, vím, že nepříjemný personál mě nemůže rozhodit.” To je dobrý záměr, ale pro účinnost afirmace je vhodné a efektivní formulovat věty bez negací, třeba takhle: “Na porod svého děťátka jsem připravená, personál v porodnici mě podporuje.”

Naše podvědomí totiž neslyší NE a tak pokud řeknete “Nebojím se porodu.” vaše podvědomí slyší “Bojím se porodu.” a samozřejmě se snaží vše splnit.

Afirmace je třeba procítit, to znamená sama v sobě si projít tu situaci, kdy jsem v porodnici a kde je podporující personál… Jak se cítím, jaká je v místnosti atmosféra, jak se mnou personál v klidu hovoří a je ke mě laskavý.

❤ Vytvořte si svoji AFIRMACI, napište ji a dejte na místo, kde ji budete mít často na očích. Využít můžete samozřejmě i mých afirmací níže.